Jak powinnam leczyć zrosty w oku?

W lipcu poparzyłam sobie lewe oko kretem - środek żrący. W obecnej chwili lekarz stwierdził w poparzonym oku zrosty. Chciałabym zapytać - czy zrosty wymagają leczenia, jeśli tak to jak się je leczy? Czy z czasem nieleczone mogą powodować gorsze widzenie? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Zrosty tylne  to zrosty zapalne tęczówki z przednią torebka soczewki. Przy nasilonej reakcji wysiękowej obserwuje się okrężne zrosty tylne źrenicy, co może spowodować zamknięcie jej światła, a co za tym idzie znaczny wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz zaburzenia widzenia.

Postępowanie w takich przypadkach to sterydy miejscowo w kroplach, Atropina celem pobudzenia m. okrężnego, możliwe są również iniekcje podspojówkowe (gentamycyna + deksawen + lignokaina) lub okołogałkowe (Depo-Medrol).

Pozdrawiam serdecznie.