Jak powinno się stosować leki psychiatryczne?

Czy standardem powinno być powolne zwiększani jak i powolne odstawianie leków stosowanych w psychiatrii, takich jak TSPD, SSRI, SNRI, neuroleptyki czy anksjolityki?

Lek. Paweł Szadkowski

Często rzeczywiście się tak postępuje, ale nie we wszystkich przypadkach. Każda choroba wymagająca leczenia psychiatrycznego jest inna i wymaga stosowania innych schematów. Musiałby Pan określić, o jaką jednostkę chorobową Panu chodzi - wtedy łatwiej było by udzielić informacji, jak standardowo tę jednostkę się leczy.