Jak powinno wyglądać gojenie po przeszczepie włosów?

Witam, Poddałem się zabiegowi przeszczepu włosów. Zabieg miał miejsce 2 miesiące temu. Po około miesiącu przeszczepione włosy wypadły, co jest zgodne z procesem gojenia. Niestety skóra w miejscu przeszczepu pozostała mocno zaczerwieniona. Odnoszę wrażenie że zaczerwienienie to nie ustępuje. Czy jest to normalne w procesie gojenia? Po jakim czasie kolor skóry powinien wrócić do normy i nie wyróżniać się ostentacyjnie?

Witam, drobne, punktowe zaczerwienienia mogą jeszcze występować w obszarze strefy biorczej. Jeśli zaczerwienienie jest silne to wskazuje ono na miejscową reakcję zapalną. Proponuję umówić się na wizytę kontrolną po zabiegu, bądź przesłać zdjęcia niepokojących Pana zmian do oceny ich przez lekarza operującego.