Jak powinno wyglądać jedzenie dziecka w czasie leczenia rotawirusów?

Witam,bylam wczoraj z 5 letnia córka u lekarza który stwierdzil u niej rotawirusa dziecko od soboty do niedzieli kilka razy wymiotowalo oraz mialo biegunke,w poniedziałek pojawila sie gorączka 39stopni ale dziś już goraczki nie ma.Problem w tym ze mała nic nie je co wazne sporo pije na szczęście ,lekarz powiedzial żeby jedzenia nie wmuszać ze to samo przyjdzie w ciagu kilku dni ,przepisal dziecku tylko enterol w saszetkach granulki do podawania raz dziennie,czy to normalne z tym jedzeniem?wczoraj zjadla kęs banana a dziś 2 lyzeczki seria danonka i tyle tak to wypija po 2-3kubki cieplej herbaty zero zimnych napoi.no i dziś oddala zwykły stolec nie na rzadki tylko ze w białym kolorze pewnie przez to ze nie spozywa posilkow.Zero checi do zabawy i niczego cały czas w lozku oslabienie i brak sil.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy spróbować podać dziecku to na co samo wykazuje ochotę. Proszę również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu ok [2-3 l na dobę]. Pozdrawiam.