Jak powinno wyglądać leczenie zakrzepicy poprzecznej, esowatej po stronie prawej oraz strzalkowej górnej?

Jakie powino wygladać leczenie zakrzepicy poprzecznej,esowatej po stronie prawej oraz strzalkowej górnej.porazenie nerwu 6 po stronie prawej.U dziecka w wieku 16 lat.Jak dlugo mozna podawac heparyne i w jakich dawkach.

Witam. Rozumiem że chodzi o zakrzepicę zatok żylnych w obrębie opony twardej. Wszystkie te stany są poważne i wymagają leczenia szpitalnego, tym bardziej że zakrzepica jest najprawdopodobniej spowodowana inną chorobą jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy innym uogólnionym procesem zapalnym. Leczenie przeciwkrzepliwe najczęściej z użyciem heparyny niefrakcjonowanej we wlewie ciągłym jest stosowane pod kontrolą stanu chorego i zmian w badaniach obrazowych - nie można podać tu jakiejś konkretnej wartości. Dawka we wlewie ciągłym również jest zróżnicowana, najczęściej 15-20j./kg/h, dawka wyjściowa w bolusie jest dużo większa. Podkreślam jeszcze raz - jest to choroba poważna i wymaga podejścia osobniczego, nie można opierać się na jakimś standardowym postępowaniu dla wszystkich