Jak powinno wyglądać odchudzanie w wieku 13 lat?

Mam 13 lat, 160 cm i ważę 52 kg... i jestem gruba! Jaką mam stosować dietę? Do lekarza nie pójdę, a nie mam możliwości, aby na czymś ćwiczyć, więc ćwiczenia tylko jakieś w domu, jakie znacie? Proszę pomóżcie!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoja masa ciała jest prawidłowa, co oznacza, że nie potrzebujesz się odchudzać. Natomiast ruch jest jak najbardziej zalecany w każdym wieku. Polecam zapoznanie się z artykułami na www.abccwiczenia.pl.
Znajdziesz tam szczegółowy opis ćwiczeń. Wybierz takie, które są dostosowane do Twojego wieku. Ćwiczenia w domu mogą mieć charakter rozciągający - skłony, przysiady, trucht w miejscu oraz takie, które uelastycznią Twoje ciało.
Polecam także długie spacery na świeżym powietrzu i nieunikanie lekcji wychowania fizycznego w szkole.
Pozdrawiam