Jak powinny się odżywiać osoby pracujące w nocy?

Witam! Zdążyłam przeczytać artykuł z dietą dla osób pracujących w nocy jednak muszę zadać dodatkowe pytania. Pracuję fizycznie wraz z mężem za granicą na nocne zmiany. Z początku zdążyłam schudnąć 5 kg jednak tak szybko jak schudłam znowu nabrałam nie 5 lecz 7kg. Nie miałam apetytu więc nie jadłam. Niestety teraz nie udaje mi się nie jeść w nocy gdyż jestem tak głodna, że mi słabo. Kiedy wracamy jemy śniadanie, wstajemy po południu jemy obiad a później już jemy w pracy na dwóch przerwach. Mój posiłek w nocy składa się z kanapki, owoców i jogurtu. Czy to zbyt dużo? Powinnam zrezygnować w ogóle z chleba i ziemniaków?

Jedyny mój problem to to, że jak przybieram na masie wszystko idzie mi w brzuch. Mój mąż ma także problem z brzuchem. Jemy dużo warzyw i owoców. Prawie w ogóle słodyczy. Mam ciągłe zmiany nastrojów. I ciężko jest mi się zmusić w tygodniu do aktywności fizycznej. Mam 25 lat, a nie mam ochoty nigdzie wychodzić i na jakąkolwiek rozrywkę. Ciężko jest mi się z tym pogodzić ponieważ 3 lata temu ważyłam 47 kg przy wzroście 160 cm teraz ważę 60. Prosze o poradę

Witam.

Wspomniała Pani, że jada na dwóch przerwach, a następnie określiła, że zjada kanapkę, owoce i jogurt. Nie wiem jednak, czy te wszystkie rzeczy są zjadane w ramach jednego posiłku i poza tym zjada Pani coś jeszcze, czy też wymieniła Pani wszystkie produkty zjadane w nocy? Nie musi Pani eliminować chleba i ziemniaków z diety. Proszę po prostu jeść pieczywo pełnoziarniste, ciemne, a ziemniaki gotować i nie dodawać do nich np. masła. Ziemniaki same w sobie nie są bardzo kaloryczne. Smażenie, pieczenie z dodatkiem tłuszczu powodują wzrost kaloryczności.

Czy wykonywała Pani jakieś badania, np. wykonywała pomiar glikemii?
Być może zmiany nastroju, odczuwany apetyt są wynikiem jakichś zaburzeń? Odnośnie kształtowania obszaru brzuszka przeczyta Pani na:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch
Polecam także zerknięcie na materiały video, w których znajdzie Pani przykładowe ćwiczenia.

Pozdrawiam

P.S O wiele łatwiej byłoby mi pomóc, gdybym znała dokładne pory posiłków i ich skład.