Jak powrócić do dawnej figury?

Witam, mój problem tak naprawdę pojawił się niedawno- a może dopiero teraz go dostrzegłam...w ciągu ostatnich około 2 lat przytyłam 20kg - to dość dużo i krótkim czasie. Bardzo źle się z tym czuje i w ciągu tych lat zgubiłam gdzieś swoją motywację i powścigliwość do jedzenia. Za rok mam swój własny ślub i bardzo chciałabym powrócić do figury z przed 2 lat. Mam straszny celulit i zaczynają mi się pojawiać rozstępy co jest straszne i niekomfortowe...nawet narzeczonemu wstydzę się pokazać :(

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Najlepszym rozwiązaniem była by dieta indywidualnie ułożona przez dietetyka dla Pani z dobranym zestawem ćwiczeń. Zapraszam do mojej poradni online. Z przyjemnością ułożę dla Pani taką dietę wraz z ćwiczeniami oraz udzielę cennych wskazówek.

www.twojadobradieta.pl

Pozdrawiam

Witam, przy małej nadwadze 5-10 kg zalecam uregulowanie posiłków np. 5 co 3 godziny, zwiększenie wysiłku fizycznego i picie odpowiedniej ilości płynów- małe zmiany czynią cuda. Jednak przy zrzuceniu 20 kg radziłabym wizytę u dietetyka. Taka nadwaga musi być zrzucona racjonalnie, żeby ciało wróciło do formy bez nadmiernie rozciągniętej skóry.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Szanowna Pani, nie jest Pani odosobniona w swoim problemie. Sukcesywne przybieranie masy ciała oraz brak samodyscypliny to problem wielu moich pacjentek. Zachęcam do wizyty u dietetyka, jeśli jest Pani osobą zdrową, tempo utraty tkanki tłuszczowej szacujemy na ok. 1kg tygodniowo, zatem do ślubu może Pani odzyskać dawną figurę. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który pokieruje Pani dietę oraz doda motywacji. Serdecznie zapraszam do swojego gabinetu lub na konsultację online.
Serdecznie Pozdrawiam
Anna Porada

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

To ja mam dla Pani cudowną wiadomość- może Pani spokojnie zawalczyć,bezpiecznie a na te 20 kg myślę, że wystarczy parę miesięcy, jak pójdzie dobrze może nawet 2-3. Pracuję metodą w Polsce jeszcze mało znaną, z zakresu dietetyki medycznej. Indywidualne programy żywienia metabolic balance tworzy się RAZ w życiu, na podstawie 36 badań z krwi żylnej. Program pod Pani szlaki hormonalne i enzymatyczne, a co najlepsze, nie ma opcji efektu jojo. Mam takie podejrzenie, że mogła wejść Pani w niedoczynność tarczycy, trzeba zdiagnozować dokładnie co się dzieje i podjąć racjonalne decyzje. To nie jest trudne, tym bardziej, że ma Pani motywację (ślub), a dla mnie w konsekwencji tło (dzieci), co przy zaburzeniu funkcjonowania tego gruczołu może być trudną sprawą. Polecam zabrać się za siebie i raz na zawsze zrobić z tym porządek!
pozdrawiam i życzę SUKCESU!

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, w Pani przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do dietetyka. Będzie Pani miała ustawioną dietę pod siebie i pewność, że nie pojawi się ponie efekt jo-jo, a to bardzo ważne! Schudnąć łatwo, ale gorzej utrzymać tą wymarzoną wagę. Powodzenia!

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przed wizytą u dietetyka warto wykonać badania hormonów tarczycy, być może ma Pani niedoczynność.