Jak powstaje czerniak?

Wczoraj na rece jakies 8 cm za dłonią w stronę łokcia pojawila sie wypukla czarna plamka dzis rano zrobila sie większa jeszcze raz taka ma teraz 2mm noszac dziecko na rękach jego ubrankp trze o to wypuklenie i zrobiła sie mała czerwona otoczka . Lekarz kazał to obserwować bo nie wie co to jest. Internet zawsze kończy na jednym czyli raku. Ale czy czerniak wyszedłby jednego dnia i odrazu by byl wypukły i rósł z czerwona otoczka? Czy to może byc krwiak ale nie pamiętam abym sie przyszczypnela.

Lek. Paweł Szadkowski

Czerniak nie "wyskoczyłby" w ciągu jednego dnia. Opis wskazuje na mały krwiaczek spowodowany uszkodzeniem skóry. Lekarz miał rację, proszę poobserwować zmianę przez kilka dni.