Jak powstrzymać nienasycenie?

Mam 13 lat i 175 cm wzrostu i ważę 67 kg... Chciałabym strasznie schudnąć. Nigdy nie jadłam dużo... nie lubię jeść. Ale od jakiegoś czasu strasznie dużo jem i nie wiem czemu. Przeraża mnie to, bo boję się, że przytyję. Jak rozwiązać ten problem?

Witam,

Twoje BMI wynosi 21,89. Na siatce centylowej odpowiada to normie. Nie powinnaś się odchudzać. Wzmożone łaknienie może być związane z procesami wzrastania - Twój organizm potrzebuje energii by się rozwijać. Warto także udać się z rodzicami do lekarza, aby sprawdzić czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo.

Napadom głodu zapobiegniesz:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu);
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego;
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Pozdrawiam

PS Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.