Jak powstrzymać seksoholizm przed nawrotem?

Jak powstrzymac sexoholizm przed nawrotem. Alkoholizm np. Jest oczywisty. Nigdy wiecej nie siegac po alkohol. Jak to sie ma do naszej natury sexualnej?
ponad rok temu

Kompleks Elektry

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leczenie powinno polegać na uczeniu się zdrowych więzi z ludźmi, budowie trwałego intymnego związku oraz na nauce wyrażania i zaspokajania swojego popędu seksualnego w sposób zdrowy tzn. niedestrukcyjny. Podejmowane są próby wspierania farmakologicznego w celu zmniejszenia pobudzenia seksualnego. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się ze specjalistą.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Zawsze możliwy jest nawrót destrukcyjnych zachowań seksualnych, dlatego należy unikać (tak jak alkoholu w chorobie alkoholowej) określonych sytuacji, które były problemem, np. pornografii czy wchodzenia na czaty...
Najlepiej być w stałym kontakcie z terapeutą z częstotliwością uwarunkowaną sytuacją.
Nie można polegać tylko na sobie, w uzależnieniach to bardzo zawodne. Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy