Jak "powstrzymać" wzdęcia?

Miałam dość wczorajszego ogromnego brzucha wieczorem ;( więc dzisiejszy dzień wyglądał następująco: śniadania nie było jak zazwyczaj, pierwszy posiłek to kilka ziemniaków + kilka łyków kefiru dopiero o 16, garstka chipsów, ok. 3h po tym było jabłko i pół "pawełka" batonika.. I szczerze ? Wcale nie ma rewelacji.. ;/ O co chodzi z tym metabolizmem ?  Śniadania czy nie ? :( Pozdrawiam ! :) Dziękuję, za poprzednią wiadomość.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoja dieta powinna być zbilansowana. Po pierwsze, należy rozpoczynać dzień od śniadania. Posiłek ten musi być spożywany codziennie. Najlepszym rozwiązaniem będą - mleko, płatki bez cukru i słodkich dodatków, kanapki, warzywa. Następnie II śniadanie w małej formie - do wyboru kanapka, owoc, jogurt, sałatka. Obiad powinien być bardziej rozbudowany - węglowodany, białko, niewielka ilość tłuszczu (na zimno - oliwa z oliwek, olej rzepakowy) i warzywa (gotowane lub surowe). Same ziemniaki z kilkoma łyżkami kefiru nie wystarczy, gdyż posiłek ten zawiera niewielką ilość białka, bardzo mało składników mineralnych.

Koniecznie zrezygnuj z chipsów (jest to produkt wysokokaloryczny, bogaty w tłuszcz). Słone przekąski oraz słodycze, tak jak pisałam poprzednio, także mogą wywoływać wzdęcia. Podobnie jak nieregularne posiłki, spożywane w pośpiechu.
Ureguluj swoją dietę, zgodnie z zasadami zamieszczonymi w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym.

Pozdrawiam