Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak "powstrzymać" wzdęcia?

Miałam dość wczorajszego ogromnego brzucha wieczorem ;( więc dzisiejszy dzień wyglądał następująco: śniadania nie było jak zazwyczaj, pierwszy posiłek to kilka ziemniaków + kilka łyków kefiru dopiero o 16, garstka chipsów, ok. 3h po tym było jabłko i pół "pawełka" batonika.. I szczerze ? Wcale nie ma rewelacji.. ;/ O co chodzi z tym metabolizmem ?  Śniadania czy nie ? :( Pozdrawiam ! :) Dziękuję, za poprzednią wiadomość.
KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Twoja dieta powinna być zbilansowana. Po pierwsze, należy rozpoczynać dzień od śniadania. Posiłek ten musi być spożywany codziennie. Najlepszym rozwiązaniem będą - mleko, płatki bez cukru i słodkich dodatków, kanapki, warzywa. Następnie II śniadanie w małej formie - do wyboru kanapka, owoc, jogurt, sałatka. Obiad powinien być bardziej rozbudowany - węglowodany, białko, niewielka ilość tłuszczu (na zimno - oliwa z oliwek, olej rzepakowy) i warzywa (gotowane lub surowe). Same ziemniaki z kilkoma łyżkami kefiru nie wystarczy, gdyż posiłek ten zawiera niewielką ilość białka, bardzo mało składników mineralnych.

Koniecznie zrezygnuj z chipsów (jest to produkt wysokokaloryczny, bogaty w tłuszcz). Słone przekąski oraz słodycze, tak jak pisałam poprzednio, także mogą wywoływać wzdęcia. Podobnie jak nieregularne posiłki, spożywane w pośpiechu.
Ureguluj swoją dietę, zgodnie z zasadami zamieszczonymi w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy