Jak pozbyć się 20-30 kg? Bardzo przytyłam

Ważę 85 kg, mam 23 lata, jestem kobietą i jestem leniwa. Nigdy nie odchudzałam się, ale też nigdy wcześniej tego nie potrzebowałam. Lekarz mi powiedział, że jestem zdrowa i po prostu powinnam mniej jeść. Jem trzy posiłki dziennie. Pobudka o 8.00. Śniadanie ok. godzinny 10-11 (gdy wcześniej zjem, to mi się chce spać, że nawet kawa nie pomaga). Obiad waha się w godzinach od 14-16 w zależnosci od tego, czy jestemy głodni z partnerem lub gdy czas przygotownia przeszedł nasze oczekiwania. Kolacja ok. godziny 19-20.30. Spać idziemy nie wcześniej niż o 23.00. Są to posiłki niewielkie. Na śniadanie jedna-dwie kanapki z chudą szynką i serkiem żółtym, bez masła, bo nie lubię jego smaku, czasem posmarowane serkiem smietankowym lub odrobiną majonezu. Na obiad kuchnia indyjska, chińska, włoska - urozmaicona. Mięso smażone na patelni teflonowej bez tłuszczu z sosem ze słoika i albo makaronem albo ziemniaczkami. Ilość przed pogryzieniem: jak moje obie pięści, czyli nie dużo. Na kolację jedna kanapka. Jem tak od zawsze i głodna nie chodzę. Czasem nawet, jak najem się w połowie, to odstawię talerz. Od dwóch lat mieszkam w UK. Dwa lata temu ważyłam 52 kg, teraz jak już pisalam wyżej, 85 kg. Mój tryb życia nie zmienił się od tego, jaki prowadzilam w Polsce. Niemniej jednak 30 kg więcej to już całkiem dużo. Chciałabym powrócić do starej wagi (lub zbliżonej do tej, jaką miałam). Tylko nie wiem, w jaki sposób to zrobić. Bardzo szybko się męczę. Stopy mnie bolą przeraźliwie po krótkim spacerze. Mam bardzo drobną kość i słabe stawy ogólnie. Gdy ważyłam 52 kg nadal miałam bardzo dużo kobiecych krągłości i zmysłowej miękkości, gdzie nie dotknąć :P Martwię się, że jak czegoś szybko nie zacznę robić (szybko, ale powoli), to będzie mi coraz trudniej zgubić zbędny tłuszczyk. Palę papierosy, 2-3 paczki tygodniowo. Alkoholu nie piję. Czasem napiję się piwa bezalkoholowego. Palę zioło, jeśli to ma w czymś pomóc i pijam 2-3 kawy oraz 1-2 litry wody niegazowanej dziennie.

Witam,

Napisała Pani, że Pani styl życia praktycznie się nie zmienił, a mimo to - przytyła Pani aż 30 kg.
Czy zastanawiała się Pani nad przyczynami tak dużego przyrostu?
Czy lekarz poza "obejrzeniem Pani" i wypytaniem o szczegóły, zlecił wykonanie badań (m.in. stężenia hormonów tarczycy)?

Być może problem wynika z:
- wielkości zjadanej porcji,
- niewielkiej ilości ruchu (nie opisała Pani dokładnie, jaki styl życia prowadzi),
- zbyt dużych przerw między posiłkami (optymalnie 5 posiłków, każdy co 3 h),
- używania kalorycznych dodatków: majonezu, tłustych serków kanapkowych.

To, jak powinna Pani jadać oddaje Piramida IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Nie podała Pani wzrostu, więc ciężko określić, czy ma Pani nadwagę, czy otyłość.

Różne też są w tym wypadku zalecenia odnośnie aktywności fizycznej.
Jeśli jednak zgłasza Pani ból przy wysiłku - warto postawić na treningi w odciążeniu: w wodzie, na rowerze.
Może Pani także wykonywać lekkie ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl

Wyeliminować proszę:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam