Jak pozbyć się bezseności?

Moje dolegliwości z bezsennością są troszeczkę dziwne, ale męczą mnie już od długiego czasu. Nie mogę zasnąć, gdy idę na drugi dzień do pracy na ranną zmianę, i wtedy nie obejdzie się bez choćby ćwiartki tabletki nasennej. Gdy przychodzi weekend, mogę normalnie zasnąć lub gdy mam druga zmianę również. Najgorsze jest to, że od jakiegoś czasu mój zakład zniósł drugą zmianę i chodzę tylko na pierwszą. Teraz to przez pięć dni w tygodniu muszę łykać te tabletki, bo inaczej nie zasnę. Próbowałam już różnych metod, ale nic nie skutkuje, bez choćby kawałka tabletki nie zasnę. Już nie wiem, co mam robić, a nie chcę się uzależniać od leków, o ile już nie jestem uzależniona.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,

Trudno mi się ustosunkować do pytania bez większej ilości informacji dotyczącej godzin pracy, godziny zasypiania i wybudzania zarówno w dniu powszednim, jak i podczas dni wolnych od pracy, Pani nawyków w godzinach wieczornych, w końcu - chorób przewlekłych. Gdyby Pani zechciała dopisać te infromacje, postaram się doradzić.

Rozwiązaniem może być również wizyta w poradni leczenia zaburzeń snu bądź w najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Pozrdawiam serdecznie

Pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty