Jak pozbyć się brzuszka? Jakie ćwiczenia?

Cześć... Mam na imię Marta mam 14 lat i jak dla mnie duży problem. Więc chcę się pozbyć brzuszka ważę 65 kg i mam 168 cm wzrostu. Wiem że trzeba ćwiczyć brzuszki tak też robiłam, ale z czasem coraz mniej po prostu robiłam na początku systematycznie po 50 później więcej a potem nie codziennie po mniej aż w końcu przestałam. Bardzo bym chciała mieć płaski brzuch bo to fajnie wygląda. Kiedy patrzę jak mój brzuch odstaje w ubraniach bardzo mi smutno a i jak koleżanki tak się na mnie patrzą. Brakuje mi też silnej woli nie wiem jak się zmotywować. Jem też dużo słodyczy i fast-food ale to jak każdy moja koleżanka też tak je i jakoś ma płaski brzuch może to szybsza przemiana materii nie wiem ale jeśli możecie to pomóżcie chociaż żebym się jakoś zmotywowała żeby nie jeść słodyczy itp. oraz robić jakieś ćwiczenia tylko jakie ?? Bardzo proszę o szybką odpowiedź Marta

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś porównywać się z koleżankami, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.
Każda z Was jest inna.

Odnośnie aktywności fizycznej, polecanej w redukowaniu brzuszka pisałam pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-osiagnac-plaski-brzuch
Nie odchudzaj się na własną rękę i bez wiedzy rodziców.

Jeśli masz problemy z akceptacją własnego ciała, porozmawiaj z kimś bliskim.
Twoja mama na pewno przechodziła przez ten szczególny i trudny okres.
Niestety tylko systematyczność przyniesie efekty.

Pozdrawiam
________________

Nie podejmuj decyzji bez wiedzy rodziców.