Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się cellulitu i rozstępów?

Mam 16 lat i to chyba za wcześnie, żebym już miała cellulit i rozstępy, do końca tego nie rozróżniam, ale wiem, że mam. Jak się ich pozbyć?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Celullit mogą mieć szczupłe i młode dziewczęta. Nie należy się tym bardzo przejmować. W jego zwalczaniu pomogą ćwiczenia - na uda i pośladki. Przykładowe - usiądź na podłodze, z nogami wyprostowanymi przed siebie i nie garbiąc się, spróbuj przemieszczać się do przodu (do końca sali) i z powrotem. Dodatkowo można stosować kremy i balsamy na partie ciała, gdzie pojawiła się pomarańczowa skórka.

Ponadto dieta bogata w przeciwutleniacze pomaga pozbyć się celullitu. Polecam przeczytanie artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wspomagajaca-walke-z-cellulitem http://portal.abczdrowie.pl/cellulit-czego-nie-jesc http://portal.abczdrowie.pl/jakie-jedzenie-powoduje-cellulit http://portal.abczdrowie.pl/jak-pozbyc-sie-cellulitu-za-pomoca-diety . Dieta ta nie różni się bardzo od zdrowego trybu żywienia, polecanego wszystkim osobom.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy