Jak pozbyć się częstych infekcji intymnych i 19-latki?

Dzień dobry. Pojawiają się u mnie częste infekcje intymne, zaczęło się od zapaleń pęcherza A potem wszystko po kolei.. wyleczyłam grzybice pochwy globulkami dopochwowymi iladian direct plus. Ale po okresie objawy znów wróciły tym razem swedzenie zewnętrznych narządów i ból przy stosunku tylko przy wejściu do pochwy, który towarzyszy mi bardzo długo, nie mam żadnych upławów niepokojących jedynie czasem są żółte. Czym to może być spowodowane ? Czy pomoże maść, czy konieczna będzie wizyta u ginekologa ?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej byłoby udać się do ginekologa i wykonać wymaz z pochwy z oceną mikroskopową. Może dolegliwości spowodowane są zakażeniem bakteryjnym i konieczna będzie antybiotykoterapia. Może Pani stosować również prOVag żel, ale on jedynie wspomoże leczenie. Najważniejsza jest odpowiednia diagnoza u lekarza.