Jak pozbyć się fałdek na brzuchu? Jakie ćwiczenia?

Mam 13 lat i 170 cm wzrostu. Wiem, że to odpowiednia waga. Chodzi mi o to że tłuszcz odkłada mi się prawie wyłącznie na brzuchu. Jest to chyba rodzinne bo tak samo ma moja mama i babcia. Mój brzuch nie jest ogromny, ale mam kompleksy na jego punkcie. Przydała by mi się jakaś zdrowa dieta. Wiem, że przyczyna tego może być to ze jem bardzo dużo słodyczy, ale to jest jak nałóg. PS mama i babcia nie jedzą i nigdy nie jadły słodyczy.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Na podobne pytanie odpowiadałam już w ramach serwisu.
Znajdziesz je pod linkiem:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-zrzucic-tzw-boczki

Nie podałaś informacji odnośnie masy, nie wiem więc, czy ważysz prawidłowo.
Jeśli "masz problem ze słodyczami" - polecam Ci wypróbowanie zdrowszych zamienników.
Mogą to być świeże owoce, galaretki z ich dodatkiem, lody śmietankowe.
Bardziej kaloryczne są czekolady, ciasta, ciasteczka, cukierki.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie odchudzaj się na własną rękę i bez wiedzy rodziców.

Pozdrawiam