Jak pozbyć się flegmy zalegającej w gardle?

Witam. Mam duży problem! Od miesiąca "siedzi" mi flegma w gardle. Ani połknąć, ani odchrząknąć! Po prostu cały czas jest w gardle i siedzi w nim jak wielka gula. Jakie domowe sposoby pomogą się jej pozbyć? Czy istnieje sposób, aby nie czuć już flegmy w gardle? A czy to też może być z zatok? A może jest zupełnie inny, poważny powód gromadzenia się flegmy w gardle? Jeżeli tak to jaki? Czy należy przy tym wykonać specjalne badania? Zgłosić się do lekarza? Jeżeli tak, to wystarczy lekarz rodzinny? Niekiedy pomaga picie płynów, wówczas uczucie guli w gardle na chwilę mija, ale może istnieje jakiś inny, bardziej skuteczny sposób? Proszę o pomoc.

Małgorzata Panek

Może być to wydzielina spływająca z zatok. Należałoby wykluczyć alergię. Czy jest Pani na coś uczulona? Powinna Pani dużo pić. Można stosować miód z cytryną czy herbatę z syropem malinowym. Radziłabym udać się do lekarza rodzinnego, gdyż objawy się długo utrzymują.
Pozdrawiam