Jak pozbyć się grudek perlistych z żołędzi penisa?

Witam, mam problem z grudkami perlistymi na żołędziu penisa, chciałbym się ich pozbyć ponieważ brzydko to wygląda i boję się że partnerka mnie odrzuci przy stosunku ;(, jest jakiś sposób poza usuwaniem laserowym, chociaż żeby zmniejszyć ilość ich występowania? Jeśli nie ma takiego sposobu to gdzie najlepiej się zgłosić o ich usunięcie? Mieszkam w okolicach Wrocławia. Jeśli bym chciał pójść na wizytę do lekarza to powinienem pójść do dermatologa?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Perliste grudki prącia nie są procesem chorobowym, zatem nie wymagają leczenia. Jeśli stanowią dla pacjenta defekt kosmetyczny, można je usunąć chirurgicznie. Obecnie najczęściej stosuje się leczenie laserem CO2. Proponuje wizytę u dermatologa.