Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się infekcji dróg moczowych?

Witam. Od 2 tygodni walczę z infekcją dróg moczowych. Miałam przepisany cipronex, obecnie zinnat, który też czuję że nie skutkuje. Ilość leukocytów w moczu mam 70-100 a erytrocytów 1-3. Moje pytanie brzmi, czy przy braniu tego już drugiego antybiotyku mogę zrobić sobie posiew moczu? Boję się że jeśli dopiero po antybiotyku to znowu mi skoczy gorączka 39. Antybiotyk mi ją blokuje.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Należałoby jak najszybciej wykonać posiew moczu z antybiogramem (oceną wrażliwości na antybiotyki) i w zależności od wyniku zmodyfikować odpowiednio leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy