Krostki na czole - jak się ich pozbyć?

Witam:) Mam 16 lat i od pięciu lat trądzik - jednak jest on raczej łagodny. Od czasu do czasu wyjdzie mi jakiś pryszcz. Od 2 tygodni piję, dwa razy dziennie, wapno - słyszałam, że pomaga więc postanowiłam spróbować i faktycznie już zauważam, że krostek na skórze, a szczególnie na czole jest mniej. Oprócz tego dwa razy dziennie myję skórę twarzy żelem i nawilżam kremem Under20 i raz w tygodniu peeling. Jednak denerwują mnie krostki na czole, chciałabym mieć gładką skórę. Co jeszcze mogę robić w tym kierunku aby pozbyć się krostek na czole? Wiem, że niby nie jest ich dużo i wiele osób w moim wieku przechodzi trądzik o wiele mniej łagodnie, ale z drugiej strony dlaczego nie miałabym się starać o swój wygląd :) Czy jest jakiś dobry sposób, by pozbyć się krostek na czole? Czy mogłabym coś zrobić, żeby one nie wyskakiwały? Będę wdzięczna za wszystkie porady. Pozdrawiam.

Witam.

Nie znam żadnego opracowania, które wskazywałoby, że picie preparatu wapnia może zmniejszać trądzik młodzieńczy.

To, w jaki sposób Pani dba o skórę twarzy, jest jak najbardziej prawidłowe. Jeśli występują zmiany pod postacią grudek i krost na czole - radziłabym sięgnąć, na krótki okres, 1 x dziennie na noc, po preparaty wysuszająco - ściągające (np. pastę cynkową). Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie maseczek z glinki zielonej 2-3 x w tygodniu.

Proszę popytać w aptece o preparaty witaminowe ze składem opracowanym do potrzeb cery z trądzikiem młodzieńczym.

Pozdrawiam.