Jak pozbyć się krwiaka po urazie palca?

Witam Wczoraj przytrzasnęłam sobie kciuk drzwiami od samochodu.Od razu schłodziłam palec i zastosowałem zimne okłady.Palec mogę zginać,ale czuję okropny,przeszywający ból .Pod paznokciem zrobił się krwiak.Ci robić?Czy palec może być złamany?Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej jest to tylko porządne stłuczenie palca, raczej nie jest złamany. Proszę dać sobie chwilę czasu na zagojenie się i zejście krwiaka. Może Pani dalej robić chłodne okłady. Jeśli objawy nie będą ustępowały, albo będą się nasilały, może być konieczna wizyta u lekarza w celu prześwietlenia.