Jak pozbyć się oponek?

Witam mam 22 lata 158 cm wzrostu i ważę 50 kg, nie mam większych kłopotów z masą ciała poza moim brzuchem, od dziecka tam odkłada mi się zbędny tłuszcz i zawsze mam tam tzw oponki i to dosyć duże. Przeszkadza mi to, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Dużo pływam i próbowałam robić na brzuch różne ćwiczenia, ale niewiele to pomaga. Dodam ze mam niedoczynność tarczycy i zapalenie Hashimoto. Jak się pozbyć tego brzucha?
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przy niedoczynności tarczycy jest zwolniony metabolizm, co sprzyja odkładnianiu się tłuszczu mimo niewielkiej jego zawartości w diecie. Podobnie przy chorobie Hashimoto. Dieta niestety niewiele jest w stanie zmienić ten stan rzeczy.

Aby metabolizm był szybszy należy się więcej ruszać i prowadzić aktywny tryb życia. Basen jest jak najbardziej wskazany. Ja bym polecała bieganie, bo jet najbardziej wysiłkowe, zwiększa w dużym stopniu metabolizm, usprawnia prawie wszystkie partie mięśni oraz polepsza kondycję i samopoczucie.

Jeśli chodzi o same "oponki" to radziłabym robić skręty i skłony. Są to ćwiczenia, które można wykonywać w domu. W sklepie znajdzie Pani płyty z przykładowymi ćwiczeniami, do której można ćwiczyć. Tak, jak mówię - na wybrane partie ciała nie ma specjalnych diet, są jedynie specjalne ćwiczenia.

Proszę pamiętać, iż przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl