Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się oponek?

Witam mam 22 lata 158 cm wzrostu i ważę 50 kg, nie mam większych kłopotów z masą ciała poza moim brzuchem, od dziecka tam odkłada mi się zbędny tłuszcz i zawsze mam tam tzw oponki i to dosyć duże. Przeszkadza mi to, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Dużo pływam i próbowałam robić na brzuch różne ćwiczenia, ale niewiele to pomaga. Dodam ze mam niedoczynność tarczycy i zapalenie Hashimoto. Jak się pozbyć tego brzucha?
22 LAT ponad rok temu

Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Witam serdecznie,

Przy niedoczynności tarczycy jest zwolniony metabolizm, co sprzyja odkładnianiu się tłuszczu mimo niewielkiej jego zawartości w diecie. Podobnie przy chorobie Hashimoto. Dieta niestety niewiele jest w stanie zmienić ten stan rzeczy.

Aby metabolizm był szybszy należy się więcej ruszać i prowadzić aktywny tryb życia. Basen jest jak najbardziej wskazany. Ja bym polecała bieganie, bo jet najbardziej wysiłkowe, zwiększa w dużym stopniu metabolizm, usprawnia prawie wszystkie partie mięśni oraz polepsza kondycję i samopoczucie.

Jeśli chodzi o same "oponki" to radziłabym robić skręty i skłony. Są to ćwiczenia, które można wykonywać w domu. W sklepie znajdzie Pani płyty z przykładowymi ćwiczeniami, do której można ćwiczyć. Tak, jak mówię - na wybrane partie ciała nie ma specjalnych diet, są jedynie specjalne ćwiczenia.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0

Proszę pamiętać, iż przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy