Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Witam, mam 21 lat. Wzrost -161cm, waga - 63kg! Moim ogromnych problemem jest tzw. oponka, ale w moim przypadku jest to OPONA na brzuchu ;(Nie wiem, co mam z sobą zrobić, chcę w końcu poczuć się dobrze w swoim ciele, bo jak na razie to moja samoocena wynosi -100%. ;( Co mi Państwo podpowiecie? Jest to dla mnie bardzo ważne... Pozdrawiam i dziękuję za poradę!

Witam!

Polecam serwis www.abccwiczenia.pl. Znajdzie tam Pani propozycje ćwiczeń oraz opis odnośnie ich przydatności w modelowaniu konkretnych partii ciała.

Przykładowe ćwiczenia
na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Korzystne będą również codzienne masaże i ciepło-zimne natryski. Może Pani skorzystać z szerokiej gamy kosmetyków wyszczuplających.

Pozdrawiam