Jak pozbyć się poprzecznej pręgi na nosie?

Witam, mam najprawdopodobniej tzw. salut alergiczny. Wyraźna poprzeczna prega na nosie, jest to dosyć widoczne. Czy istnieje sposób na pozbycie się tego? Takie przebarwienie jest bardzo niekomfortowe, widoczne na zdjęciach etc. Można to zwalczyć farmakologicznie, operacyjnie?
ponad rok temu

Leczenie opryszczki

Opryszczka to przykra dolegliwość - przez nią często nie chce nam się wychodzić z domu. Jak radzić sobie z opryszczką? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Salut alergiczny to zjawisko występujące głównie u dzieci. Polega na ciągłym wycieraniu nosa ręką z powodu stale wyciekającej wydzieliny. Leczenie zmian skórnych związanych z przebarwieniami w okolicy nosa oczywiście jest możliwe. W tej sprawię proszę udać się do dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
proponuję laser frakcyjny np. co2, mosaic, fraxel.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty