Jak pozbyć się strachu przed porzuceniem u osoby z wrzodziejącym zapaleniem jelita?

Witam Mam 35 lat,poszukuję też partnera zyciowego ale Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego od 5 lat - stopień lekki,aktualnie remisja, staram się myśleć pozytywnie, nie poddawać się jednak mam dziwne myśli dotyczące faktu że przyszły partner jak się dowie że choruję to może ode mnie odejść, wiele słyszy się takich sytuacji zarówno wśród jednej jak i drugiej strony w relacjach damsko-męskich, jak pokonać ten strach, i przezwyciezyć moje obawy, proszę o poradę z góry b. dziękuję

Witam serdecznie,
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego może faktycznie w relacjach damsko-męskich powodować obawy, czy wstyd, jednak wcale nie musi!
Jeśli szczerość będzie dominowała w relacji, a partner okaże się akceptujący i dla niego Pani będzie najważniejsza, wszystko może ułożyć się inaczej.
Dobrze byłoby, aby skonsultowała się Pani z psychologiem. Nawet jednorazowa konsultacja może okazać się pomocna.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Na początku znajomości nie ma Pani obowiązku informować potencjalnego Partnera
o Pani stanie zdrowotnym.
W miarę zacieśniania relacji sama Pani wyczuje ten moment..., a dojrzały i odpowiedni Mężczyzna uszanuje to i nic nie zmieni to w Waszym związku, a nawet może stać się bardziej uważny i troskliwy...

Gdyby chciała Pani o tym ze mną porozmawiać, zapraszam do kontaktu na Skype.
(rozmowa odpłatna).

Życzę Pani tylko wartościowej relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie,

Wrzody bardzo często pojawiają się na skutek chronicznego przeżywania stresu. Jak widać obecnie stres też Pani nie opuszcza. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie psychoterapii, aby zadbać o swoje zdrowie i równowagę życiową. Częste przemyślenia, negatywne wizje przyszłości i silna emocjonalność wpływają na funkcjonowanie. Warto skupić się na tym, by życie stało się lepsze.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA