Jak pozbyć się świądu odbytu?

Dzień dobry, ostatnio dokucza mi świąd odbytu i zauważyłam delikatne zgrubinie. Jak mogę się tego pozbyć?

Lek. Paweł Szadkowski

Jednym z powodów Pani dolegliwości mogą być hemoroidy (na które można stosować np. Proctohemolan w celu złagodzenia objawów), lecz sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga ogólnego w celu dokładnego zbadania i określenia przyczyny dolegliwości.