Jak pozbyć się tego świądu odbytu?

Dzień dobry od jakiegoś czasu zmagam się z problemem a mianowicie świąd w okolicy zewnętrznej odbytu. Miałem przeprowadzone podstawowe badania oraz badania kału, na obecność krwi ,ogólne wszystkie badania wyszły dobrze. Lekarz w badaniu perrektum nie wyczuł żadnych nieprawidłowości czy jakiś niepokojących spraw. Świąd odbytu nie jest bardzo intensywny lecz co jakiś czas się odzywa. Też podczas higieny tych okolic czuje lekkie swędzenie później znika na jakiś czas, dodam że pije z 4,5 kaw dużych dzienne, higiena raczej ciepła woda bez mydeł. Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Jakieś konkretne badania?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Dzień dobry,bark informacji jakie zostały wykonane badania krwi oraz parametry wyników badań.Wskazane wykonanie badania wymaz z odbytu oraz badanie kał na pasożyty, badanie krwi witamina D3 oraz E.Po wykonaniu badań i ocena ich z morfologią z rozmazem można podjąć decyzję o włączeniu leczenia.Proszę pamiętać, że dużo wypitej kawy i herbaty lub jedzenia czekolady narażone są ba opisane przez Pana objawy.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty