Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się tłuszczyku z "trudnych" miejsc?

Mam 16 lat, 165cm wzrostu i ważę jakieś 60kg. Niestety tłuszcz odkłada mi się najbardziej w miejscach pod biustem i na plecach (dodam, że mam bardzo niewielki biust, niepełna miseczka A, przez co czuję się nieproporcjonalna). Czy są jakieś ćwiczenia, które pomogą mi wyeliminować i zapobiec odkładaniu się tłuszczu w tych miejscach, równocześnie nie powodując zmniejszenia mojego (i tak już niewielkiego) biustu?
16 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam serdecznie,

Proponowałabym się zapisać na siłownię - tam pod okiem trenera na pewno uda Ci się wyszczuplić konkretne partie ciała. Jeśli nie masz czasu lub możliwości, by zapisać się na ćwiczenia to polecałabym ćwiczenia rąk - najlepiej trzymając w dłoniach ciężarki (lub dowolne ciężkie przedmioty) wykonywać ćwiczenia ramion - wymachy. Bardzo dobrym rowiązaniem byłby także basen i pływanie kraulem - to uaktywnia mięśnie, z którymi masz problem.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy