Jak pozbyć się tych problemów z przełykaniem?

Witam, z powodu problemu z połykaniem-lekki ból podczas połykania i uczucia przeciskania sie jedzenia do żołądka,oraz bólu w klatce, lekarz dał skierowanie na rtg przełyku z kontrastem,oto wynik:wyk dwa zdj(ap i boczne),akt połykania niezaburzony,kontrast swobodnie przepływa do żołądka,ściany przełyku gładkie,nie wykazano zalegania ani żadnych innych patologii,zrobione rtg klatki ok,2 lata temu gastro nadwpustowo nadżerki ,refluks dwunast-żołądkow-przełykowy,od tamtej pory ipp,proursan z pzrerwami troche dłuższymi,prokit na zmianę z tribuxem.Od trzech miesięcy ból tak jak wyżej opisałem,promieniujący między łopatki,podczas próby bęknięcia ból właśnie jak splot i w klacie.Byłem u gastrologa dalej leki te same ,a na pyt odnośnie powturzenia gastroskopii lekarz że nie potrzeba a mnie ewidentnie nadal bolirobione tk jamy brzusznej i klatki rok i 3 miesiące temu z innego powodu wyszło ok

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem i powtórzyć gastroskopię.