Jak pozbyć się tych problemów z przełykaniem pokarmu?

Cześć. Od dłuższego czasu zmagam się z problemami z przełykaniem. Czy to jedzenie czy napoje... Zanim przełknę cokolwiek muszę dokładnie to przeżuć i "partiami" przełykać, podobnie z piciem...Łyki są bardzo małe, "nie umiem pić duszkiem". Zdarza się przy przełykaniu, że boję się że mi się "cofnie". Zaczęłam zauważać ten problem kiedy z 3 lata temu... zachłysnęłam się napojem który ciężko było mi odkrztusić. Dusiłam się. Od tamtej pory ciężko mi zjeść coś normalnie, szybko bez stresu. Przełyk mnie nie boli podczas picia czy jedzenia , zazwyczaj jem całe dania mimo mojej małej wagi (45kg). Nie czuję bólu natomiast boję się przełykać cokolwiek. Proszę o poradę gdzie powinnam się zgłosić po pomóc. Podobnie jest z tabletkami.. Nie przełykam dużych tabletek.

Dzień dobry,

z opisu Pani wynika, że w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza gastrologa w celu diagnostyki obrazowej oraz laboratoryjnej. Jak na wiek Pani martwi mnie Pani waga, bak informacji jaki ma Pani wzrost.

Rówież przydała by się wizyta u psychologa lub psychiatry.

Lekarz gastrolog po konsultacji na pewno zdecyduje o leczeniu lub dalszej diagnostyki albo konsultacji innego specjalisty.

Pozdrawiam