Jak pozbyć się uczulenia na spermę?

Witam. Moja partnerka ma uczulenie na moje nasienie. Objawy są bardzo poważne, gdyż oprócz występowania swędzącej wysypki pojawiają się też czasem problemy z oddychaniem. Czy wiecie państwo może o istnieniu jakiejś metody odczulenia partnerki na alergen jakim jest nasienie? Dziękuję i pozdrawiam!

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Walka z alergią na nasienie jest podobna do zwalczania alergii wywoływane przez inne czynniki - poprzez swoiste odczulanie.

Cel ten można osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszy to aplikowanie do pochwy co 20 minut rozcieńczonej spermy. Stężenie nasienia w roztworze stopniowo wzrasta, a cały zabieg trwa kilka godzin. Drugim sposobem odczulania jest podawanie przez kilka tygodni zastrzyków z małą ilością spermy. W obu przypadkach kobieta musi współżyć 2-3 razy w tygodniu.

Ponadto trwają badania nad specjalnymi szczepionkami na bazie białek produkowanych przez gruczoł krokowy.

Na szczęście u części kobiet z wiekiem ustępuje nadwrażliwości na spermę. W związku z powyższym - proponuję wizytę u alergologa specjalizującego się w tym typie odczulania. Tej alergii nie należy ignorować - trudno wyeliminować na stałe ekspozycję na spermę, a reakcja z zaburzeniem oddychania jest groźna.

Serdecznie pozdrawiam!