Jak pozbyć się wody z organizmu i zrzucić kilka kilogramów?

Różnica pomiędzy moim ciałem rano a wieczorem wynosi kilka centymetrów i kilogramów. Nie wiem co się dzieje! Wygląda to jakbym nabierała wodę. Kiedy wstaję rano mój brzuch jest płaski i jędrny, a uda gładkie i umięśnione. Wieczorem mam brzuch jak balon, ok. 5 cm więcej w tali i nie mogę włożyć spodni i mam widoczny cellulit. Jem niewiele i raczej zdrowo. Pije ogromne ilości wody i zielonej herbaty, nie solę i nie słodzę. Od kilku lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne ale te najnowszej generacji, które nie powinny zatrzymywać wody. Zresztą wcześniej też je przyjmowałam i nie było problemu. Mam 23 lata, 162 cm wzrostu i ważę 61kg. Mój tryb życia jest raczej aktywny. Moja idealna waga to ok. 55kg, ale niestety mimo wysiłków nie mogę do niej wrócić. Nie stosuję diet ale staram się po prostu jeść zdrowo i nie przejadać się. Moja rodzina nie ma problemów z otyłością. Przykładowe menu: W pracy 8.00 trzy kromki razowego chleba z serem zielona herbata woda niegazowana 10.00 małe ciastko francuskie z marmoladą zielona herbata woda 15.00 pierś z kurczaka w migdałach, ziemniaki opiekane, ogórek kiszony zielona herbata woda 17.00 orzechy: pini, nerkowca, makadamia woda 20.00 zupa krem z brokułów herbata czerwona dzień wolny: 10.00 jajecznica z 2 jaj, pomidor, kromka razowego chleba, 0.5 l czerwonej herbaty woda 14.00 zupa ogórkowa kawa z cykorią 18.00 2 kawałki pizzy ok. 1 l. wody niegazowanej z cytryną 21.00 3 mandarynki

Witam,

O metodach walki z cellulitem może Pani przeczytać w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-zlikwidowanie-cellulitu.

Jeśli obserwuje Pani u siebie skłonność do powstawania obrzęków, polecałabym kontrolę lekarską i wykonanie badań.
Czasem przyczyną może być nie tyle dieta, co choroba.

Do zatrzymywania wody przyczyniają się produkty wysokosodowe:
- wody mineralne o dużej zawartości sodu
- żywność o wysokim stopniu przetworzenia
- fast-foody.

Duże znaczenie ma także pozycja ciała (to, czy jest stała/zmienna).
Aktywność fizyczna pozwala zniwelować obrzęki.

Pomocne mogą być także masaże, które usprawniają przepływ limfy.

POZDRAWIAM