Jak pozbyć się zbędnych kilogramów przy siedzącej pracy i kłopotach z tarczycą?

Witam. Mam 22 lat 170 cm wzrostu i 78kg. Musze dodać że mam prace siedzącą Podejmowałąm już wczesniej próby odchudznia, np.dieta 1000 kalori oraz niskokaloryczna, ale niestety bezskutecznie. W mojej rodzine nikt nie miał tendencji do tycia. Ja rówznież, aż do teraz:(musze również dodać, że mam niedoczynność tarczycy, ale nie zażywam jak na razie żadnych leków. Może to jest powód mojego tycia. Prosze o pomoc.
22 LAT ponad rok temu

Witam!

Napisała Pani o niedoczynności tarczycy. Może to być przyczyną Pani problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, dlatego zanim zdecyduje się Pani na dietę odchudzającą, powinna Pani zasięgnąć porady lekarskiej i poprosić o skierowanie na badania. Myślę, że dla swojego dobra, nie powinna Pani rezygnować z leczenia. Dobrze, gdyby udało się Pani zwiększyć aktywność fizyczną i ograniczyć ilość spożywanych: słodyczy, żywności typu fast-food, przekąsek, smażonej żywności, kolorowych napojów gazowanych oraz dosładzanych soków owocowych.

Pozdrawiam