Jak prawidłowo odczytać mój rezonans głowy?

Prosze o interpretacje rezonansu głowy: nieliczne drobne ogniska o podwyzszonej intensywnosci sygnalu w obrazach t2-zaleznych i w sekwencji FLAIR w istocie białej obu półkul mozgu,zlokalizowane okołokomorowo oraz podkorowo. Nie wykazuja one restrykcji dyfuzji oraz nie ulegaja wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niejednoznaczny,moze odpowiadac przewlekłym zmianom naczyniopochodnym,nie mozna wykluczyc zmian o charakterze demielinizacyjnym. Poza tym nie stwierdza sie zmian ogniskowych w obrębie struktur mozgowia. Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,bez przemieszczenia. Nie uwidoczniono swiezych zmian naczyniopochodnych. Nie stwierdza sie cech procesu ekspansywnego wewnatrzczaszkowego.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy ten wynik interpretować wraz ze znajomością stanu pacjenta. Najlepiej aby interpretował ten wynik neurolog. Pozdrawiam.