Jak prawidłowo przestać przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Chciałabym przerwać zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Kończy mi się opakowanie, a co za tym idzie kończą mi się tabletki- wizytę u lekarza mam umówioną dopiero za 3 tygodnie. Czy w związku z tym mogę dokończyć zażywanie tabletek i po prostu nie zaczynać kolejnego opakowania? Jeśli tak- za jaki czas będę mogła wrócić do przyjmowania lekarstwa?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani odstawić tabletki w dowolnym czasie i powrócić do stosowania w dowolnym czasie. Nie do końca rozumiem, czemu chce Pani odstawić tabletki, by potem do nich wrócić, więc proszę swoją sytuację opisać ginekologowi na wizycie, zaleci najlepsze wyjście.