Jak prawidłowo przyjąć kolejną tabletkę, aby być zabezpieczoną?

Witam. Zaczęłam stosowanie tabletek naraya plus w środę. W ostatnim dniu tj. 24 pominęłam tabletkę lecz kolejnego śnią przeszłam do tabletki placebo. Rozumiem ze teraz mam przyjść o jedna tabletkę placebo mniej i przejść do kolejnego blustra? Czy w tym czasie jestem zabezpieczona ? Dziękuje za radę.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, należy zrobić odpowiednią przerwę (co oznacza 1 tabletkę placebo mniej) i rozpocząć nowe opakowanie. Dla pewności najlepiej podczas przerwy i przez pierwsze 7 dni nowego opakowania proszę stosować dodatkową ochronę.