Jak prawidłowo stosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam, nigdy wczesniej nie przyjmowalam tabletek antykoncepcyjnych, bylam u lekarza z prosba o przepisanie czegos na opoznienie miesiaczki, poniewaz jade na wakacje( w dzien wyjazdu mialam dostac okres) dodam ze mam regularne cykle. Lekarz kazal mi wziac pierwsza tabletke 15 dnia cyklu az do domentu kiedy bede chciala, aby miesiaczka sie pojawila, czy po stosowaniu przez ok 14 dni tabletek, po odstawieniu bede na niego czekac rowniez okolo 14 dni i czy nie zaburzy to mojej gospodarki hormolanej i calego pozniejszego cyklu, prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy warto je brac .

Lek. Paweł Szadkowski

Krwawienie z odstawienia pojawia się po 2-3 dniach od zaprzestania brania tabletek. Kolejny cykl może być rozregulowany, ale wszystko powinno wrócić do normy.