Jak prawidłowo wyznaczyć datę zapłodnienia?

Dzień dobry. Jestem w 35 tygodniu ciąży od ostatniej miesiączki , jednakże mój ginekolog nie bierze pod uwagę kilku szczegółów o których go powiadomiłam. Od roku mam nie regularne miesiączki czasami zdarzało się tak ze w ciągu jednego miesiąca miałam 2 razy miesiączkę. Wydaje mi się że do zapłodnienia doszło 15/16 październik a dnia 29 paź dostałam 3 dniową "miesiączkę" która mogła być krwawieniem. Czy jest możliwość że w ciąże zaszłam jeszcze w paź a nie w listopadzie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani sprawdzić jaki tydzień życia dziecka został określony w pierwszym badaniu usg (tym między 11, 13 tygodniem). Wtedy badanie jest najbardziej dokładne i najlepiej przybliża nam rzeczywisty wiek płodu. Lekarz liczy tydzień ciąży biorąc pod uwagę ostatnie krwawienie, nie jest to błędem. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma dużego znaczenia, czy doszło do zapłodnienia w drugiej połowie października, czy na początku listopada.