Jak prawidłowo zmniejszać dawkę Sertraline?

Witam, aktualnie z zalecenia lekarza zmniejszam dawkę leku Sertraline 50mg, lekarz zalecił mi przyjmowanie dawki 50mg co drugi dzień, a następnie po 2 tygodniach co 3 dni, czy to prawidłowy sposób zmniejszania dawki? Czy nie powinnam przyjmować po pól tabletki, ale codziennie? Dostrzegam u siebie objawy, które wpisują się w syndrom odstawiany, ale tylko w dni, w które nie przyjmuje leku.

Lek. Paweł Szadkowski

Są różne schematy odstawiania, może lekarz uznał, że taki będzie u Pani korzystniejszy. Odczuwanie objawów w dni, kiedy Pani nie przyjmuje leku, może być związane z Pani lękiem przed odstawieniem i powrotem dolegliwości sprzed leczenia. Proszę udać się do lekarza prowadzącego, lub skontaktować się z nim telefonicznie - może zaleci, żeby brała Pani po pół tabletki dziennie.