Jak prowadzić dalej leczenie psychiatryczne?

Dzień dobry, w sierpniu tego roku dostałam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim,na stałe i nie odwołałam się, nie wierzyłam, że to coś da. Tak mam od 2010 roku po mastektomii, histerektomii, również usunięcie jajników. Od tego czasu pogorszyło się moje zdrowie psychiczne, ale komisja tego nie wzięła chyba pod uwagę. Najgorsze są moje stany lękowe, bezsenność, depresyjność, brak energii, w tym roku miałam zabieg konizacji, czeka mnie usunięcie szyjki macicy znowu ból i strach.... Ponieważ jeżdżę do Niemiec do opieki stan mój się nie polepsza, od lat zażywam Lorafen, aby w ogóle egzystować. Moim marzeniem jest praca na portierni w miarę spokojna, ale do tego potrzeba mi umiarkowanego stopnia. Jak o to zawalczyć?Chodzę do psychiatry, ale na NFZ to raczej jest rozmowa tylko o szkodliwości lorafenu, nikt nie słucha, że mam problemy z atopowym zpalneim skóry to daje mi popalić, nikogo nie obchodzą moje ataki paniki i czasami myśli samobójcze, osotanio jeszcze wiadomość o HPV i możliwości aby rak się z tego rozwinął. Już miałam raka piersi... Czy warto iść do lekarza psychiatry prywatnie, czy to coś zmieni?Jak zawalczyć o siebie i swój spokój? Nie daję już rady w opiece, ludzie mnie wykańczają. W nocy mam koszmary po kontaktach ze starymi ludźmi, lęk wzrasta z tygodnia na tydzień, jeszcze lęk przyszłość......Proszę o radę.
KOBIETA, 54 LAT 5 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Przede wszystkim powinna Pani zebrać całą dokumentację medyczną poświadczające opisane schorzenia.

Udać się w pierwszej kolejności do psychologa klinicznego i poprosić o opinię która będzie przydatna dla psychiatry oraz na komisji. Oczywiście może Pani zmienić swojego lekarza prowadzącego leczenie i poprosić innego specjalistę o wystawienia zaświadczenia na komisję albo wsiąść dokumentację i udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który po zapoznaniu się z historią choroby i nie tylko psychiatrycznej wystawi zaświadczenie na komisję tylko do tego zaświadczenia załączyć dokumentację leczenia historia choroby oraz posiadane inne schorzenia oczywiście nie zapomnieć o opinii od psychologa klinicznego.

Opisany przez Panią stan wymaga aby zawalczyć o większy stopień o niepełnosprawności.

Są również w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych porady prawne za które nic Pani nie zapłaci ale również pomogą napisać odwołanie i złożyć je odpowiednio.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Dietetyk

Naturopata