Jak przechowywać lek Duac?

Proszę o informację dotyczącą przechowywania produktu DUAC. Pani w aptece poinformowała mnie, że trzeba przechowywać w lodówce, ale na ulotce jest taka informacja: "Przechowywać w lodówce w temperaturze 2- 8 stopni. Po pierwszym otwarciu pojemnika, przechowywać w temperaturze do 25 stopni . Czy to oznacza, że po otwarciu pojemnika nie trzeba już przechowywać w lodówce ? Czy jakość preparatu i trwałość będzie zachowana jeśli będzie przechowywany w temperaturze pokojowej ?

po otwarciu leku można przechowywać go przez 2 miesiące (taki jest okres przydatności po otwarciu) w temperaturze do 25 stopni. producent zapewnia trwałość preparatu w tych warunkach