Jak przeciwdziałać powstałemu w żołądku obfitemu jeziorku żółci, zaobserwowanego podczas gastroskopii?

witam, jak przeciwdziałać powstałemu w żołądku obfitemu jeziorku żółci, zaobserwowanego podczas gastroskopii? Czy jest lek lub sposób żywienia które temu zapobiegnie? Powoduje ono chyba stan zapalny błon śluzowychi złe samopoczucie. Dziekuję za ewentualną odpowiedź. Pozdrawiam.

W zaburzeniach czynnościowych dróg żółciowych należy zastosować leczenie dietetyczne z z wykorzystaniem diety niskotłuszczowej. Posiłki powinny być spożywane 5 razy dziennie o stałych porach, małe objętościowo. Należy unikać obfitych posiłków w godzinach wieczornych. Dieta powinna być bogata w błonnik, co poprawia perystaltykę przewodu pokarmowego i motorykę pęcherzyka żółciowego.