Jak przekonać mamę, że muszę poddać się leczeniu?

Dwa lata temu wykryto u mnie schizofreniczne zaburzenia depresyjne. Objawiło się to ponad pół roczną depresją, oraz urojeniami. Wszystko zaczęło się dość niewinnie. Odizolowałam się od ludzi, jednak potem zaczęły się przepłakane całe noce i dnie, totalna obojętność na wszystko. Myśli samobójcze towarzyszyły mi każdego dnia, zresztą towarzyszą do dziś. Miałam wiele prób samobójczych, które niestety się nie udały. Były również urojenia. Był to zawsze męski głos, który mówił mi, abym się nie bała. Do tego często dochodziło uczucie oddechu na karku. Cały czas mam myśli samobójcze. Moja mama sądzi, że wszystko jest już dobrze, jednak to mi nie przechodzi, mimo że biorę leki. Mój terapeuta mówi, że powinnam wyjechać do szpitala psychiatrycznego, gdyż pomogłoby mi to. Co mam zrobić by przekonać do tego moją mamę?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Jeżeli jest pani pełnoletnia, to może pani sama podjąć taką decyzję. Jeżeli nie, to może pani sama spróbować zgłosić się do szpitala z notatką od terapeuty, ale wówczas i tak będą poszukiwali pani prawnych opiekunów.
Warto porozmawiać z mamą i wytłumaczyć jej, dlaczego chce się pani leczyć. Proszę powiedzieć jej o swoich obawach, wyjaśnić, że chce pani żyć bez objawów, poprawić swoje samopoczucie psychiczne, a jest to jedyna szansa. Warto poprosić również terapeutę, aby porozmawiał z rodzicami. Może pani również pokazać mamie list, który pani tutaj napisała.
Podziwiam pani determinację do leczenia, tym bardziej, że to zazwyczaj osoby chore nie chcą się leczyć, a rodzina nalega na terapię. Jeżeli czuje pani, że terapia pozwoli pani odzyskać radość życia, to proszę zrobić wszystko, aby się na nią udać.
Powodzenia