Jak przekonać rodzinę do partnera?

Witam Mam 22 lata i w przyszłym roku będę bronić Magistra. Mój problem polega na strachu zaszczepionym przez babcię do tego, że środowisko będzie patrzeć na mnie źle oraz będzie uważać mnie za głupią osobę tylko przez to, że wybrałam partnera, który ma wykształcenie średnie. Osobiście nie widzę w tym problemu, ponieważ dobrze się rozumiemy, patrzymy w podobnym kierunku względem przyszłości i naprawdę traktuje mnie dobrze. Fakt mam pewne obawy co do przyszłości ale po tym co dowiedziałam się o nim oraz o jego przeszłości oraz usłyszałam zdanie osób, które znają go nie tyle co na wylot ale kilkanaście lat to wierzę, że uda nam się utrzymać to wszystko w całości co jest między nami. On codziennie drobnymi gestami czy słowami pokazuje mi jak bardzo mnie kocha. Jest zaradny, umie więcej niż inni w jego wieku. Według mnie mądrość to nie tylko tytuł z uczelni ale też doświadczenie z życia. Jak sobie poradzić z tym, że inni mogą się "krzywo" patrzeć na to iż ja będę miała magistra a on nie? Jak poradzić sobie z rodziną gdy przyjdzie do poważniejszych planów pomiędzy nami? Jak nie przejmować się opinią innych na temat różnicy w wykształceniu?

Witam,
Wygląda na to, że jest Pani zdecydowana co do przyszłości Waszego związku i że chce Pani utrzymać tą relację. Jest Pani dorosłą osobą, a więc ma Pani prawo w pełni decydować o swoim życiu. Rozumiem, że kłopot polega na tym, iż nie ma Pani wsparcia i akceptacji w najbliższej rodzinie i czuje się Pani rozdarta wobec kogo powinna być Pani lojalna - wobec rodziny pochodzenia czy też wobec partnera. Nie zawsze jest to możliwe aby zadowolić całe otoczenie i wcale nie musi Pani tego robić. Najważniejsze jest to aby postępowała Pani w zgodzie ze sobą i kierowała się tym co będzie dobre dla Pani. Pozdrawiam.