Jak przeprowadza się MR głowy u dziecka?

Witam, Moja córka będzie mieć robiony rezonans magnetyczny głowy bez narkozy. Badanie to odbędzie się na oddziale neurologii dzieciecej.. mamy spędzić tam 4 doby. Czy tak długi czas pobytu przy takim badaniu jest potrzebny? W końcu nie jest to badanie inwazyjne. A jedynym argumentem doktora jest to, że wynik otrzymamy po kilku dniach. Czy w takiej sytuacji mogę z córką wyjść na przepustkę lub na żądanie i odebrać wynik kiedy będzie juz gotowy? Pozdrawiam.

Szanowna Pani, 4 dniowa hospitalizacja we względu na badanie MRI faktycznie nie jest zbyt sensowna. Czy aby na pewno będzie wykonane tylko badanie MRI?