Jak przetrwać lot samolotem?

Lece na Wakacje do Pl w samolocie spedze 2 godziny ale panicznie sie boje . Cierpie na nerwice lekowa i mam czasami ataki paniki . Czy pomoze mi jak wezme ziolowa tabletke na uspokojenie . Boje sie ze podczas lotu wpadne w panike i ze sie udusze albo dostane zawalu . Czy persen forte pomoze mi przetrwac ten lot ?

Wsparcie farmakologiczne tez jest możliwe. Zachęcałabym jednak do zgłoszenia się do lekarza, który zleci najbardziej optymalne środki w tej sytuacji.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
Podstawowa metoda leczenia napadów paniki to terapia behawioralna lub poznawczo–behawioralna (CBT). Natomiast w wyjątkowej sytuacji jaką jest dla Pani lot samolotem, może Pani udać się do lekarza psychiatry, który może przepisać lek zmniejszający napięcie podczas lotu samolotem.
Pozdrawiam
M.Prus

Witam, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą, jeżeli ma Pani wątpliwości w związku z wyjazdem. Czy korzysta Pani z psychoterapii? Warto skorzystać z pomocy psychologa aby nauczyć radzić sobie z lękami i trudnymi sytuacjami jak lot samolotem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

W związku z pojawiającymi się lękami i napadami paniki, zalecałabym zgłoszenie się na psychoterapię, aby jak najwięcej przepracować do czasu wyjazdu.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA