Jak przygotować się do kolonoskopii?

Dzień dobry, przygotowuję się do badania endoskopowego (kolonoskopii) chciałabym spytać czy wypróżnianie się po połowie dawki leków przeczyszczających samą wodą pozwala na przerwanie dalszego stosowania tych środków? Czy konieczna jest lewatywa? Przygotowuję się preparatem Fleet Phospho-Soda.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proces odpowiedniego przygotowania się do badania jest bardzo ważny. Proszę nie przerywać ''terapii'' ponieważ brak zalegających mas kałowych znacznie ułatwi badanie i późniejszą jego interpretację.