Jak przygotować się do pomiaru cukru we krwi na czczo?

Witam! Mam 19 lat, 188 cm wzrostu i 80 kg, mam poziom cukru we krwi 106-108 rano na czczo. I chciałbym zmniejszyć, aby mieć rano poniżej 100 na czczo i być gotowym do poboru krwi. Poszukuje sposobu jak to zrobić? Jeśli znasz jakiś sposób, napisz. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam

19 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie napisał Pan, jaką metodą wykonywane były oznaczenia, których wyniki Pan podał. Jeśli stężenie glukozy mierzone było glukometrem, nie należy się martwić powyższymi wartościami - glukometr nie jest urządzeniem dokładnym i jedynie orientacyjnie ocenia on glikemię.

Badanie stężenia glukozy we krwi żylnej (pomiar w laboratorium) nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jedynie zgłosić się na czczo (czyli min. 8 godzin od spożycia ostatniego posiłku).

Pozdrawiam.